Szkolni SPEEDCUBERZY

NASI SZKOLNI SPEEDCUBERZY
Kim są speedkuberzy? To osoby, które układają kostkę Rubika – stworzoną przez Erno Rubika w 1974 roku.
Na początku roku szkolnego postawiliśmy z uczniami cel: nauczyć się układać kostkę Rubika, aby pod koniec roku szkolnego wystąpić dużą grupą przed społecznością szkolną na akademii. Jak widać jest nas już sporo, a będzie jeszcze więcej. Uczniowie układają w domu, w szkole na przerwach, bywa, że na lekcjach pod ławką 😆.
Warto układać kostkę Rubika, bo stanowi doskonały trening dla umysłu, kształtuje umiejętność logicznego myślenia, zapamiętywanie poszczególnych ruchów wymaga nie tylko dobrej pamięci, ale również niesamowitej koncentracji, uczy cierpliwości i wytrwałości.🧠👀💪
ZACHĘCAMY DO UKŁADANIA, PRZYJDŹ, NAUCZYMY CIĘ!🤗
Niektórzy z nich są już POZYTYWNIE ZAKRĘCENI,☺ układają nie tylko tradycyjną kostkę 3x3x3, ale wiele innych: pyraminx, megaminx, 4x4x4, 5x5x5,…
Jesteśmy z nich dumni i podziwiamy ich pasję.👏