Spotkanie z prawnikiem

W czwartek 11 kwietnia odwiedziła naszą szkołę👩‍⚖️ Pani Adwokat Patrycja Opolka. Na co dzień Pani Patrycja prowadzi swoją kancelarię adwokacką.
Pani Adwokat przybliżyła uczniom na czym polega praca prawników(adwokata,sędziego, prokuratora,notariusza), zachęcając również do podjęcia kształcenia w tym kierunku. W ciekawy sposób przedstawiła plusy i minusy pracy adwokackiej.
W drugiej części spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji na temat cyberprzemocy oraz konsekwencji jakie niesie za sobą wszystkim znany hejt ,jak i również nie przestrzeganie zasad korzystania z wszelkich komunikatorów społecznościowych. Ponadto młodzież miała okazję przymierzyć togę oraz zagłębić się w kodeks karny i cywilny.
Serdecznie dziękujemy Pani Patrycji za bardzo wartościowe spotkanie,podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem. 🥰Do zobaczenia ☺️

>>LINK<<

A jak AUTYZM