Rajd Rotuz

W sobotę 28.09.2019 odbył się XV SZKOLNY RAJD ROWEROWY ” Szlakiem miejsc cennych przyrodniczo w gminie Chybie”.  Celem rajdu jest promocja naszej gminy i miejsc, które warto w niej odwiedzić. Jak co roku organizatorem przedcięcia była Stowarzyszenie ”Eko-Życie” z Chybia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 i 8. Trasa rajdu zaczynała się na boisku Szkoły Podstawowej nr.1 w Chybiu, dalej biegła nad stawy PAN, gdzie pan Marcin Zarzycki opowiedziała nam o charakterze tego wyjątkowego ekosystemu. Następnie udaliśmy się do Rezerwatu Rotuz po drodze odwiedzając jeszcze oczyszczalnie ścieków, która jest jedna z ważniejszych inwestycji ostatnich lat dla naszej gminy.

Odwiedzając rezerwat, poznaliśmy jego wyjątkowość i unikatowość na skale całej Polski. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na mały poczęstunek i regeneracje. Na koniec dotarliśmy nad Zbiornik Goczałkowicki, gdzie podziwialiśmy, żyjące tam gatunki ptaków, zwłaszcza kormoranów.

Na koniec dotarliśmy do  Izby Edukacji Przyrodniczej „Kadłubek” gdzie odbyło się  ognisku i pieczonej kiełbasce.  Ostatnim etapem wyprawy był konkurs wiedzy o naszej okolicy. Pierwsze miejsce wśród uczestników ze wszystkich szkól naszej gminy zdobył uczeń naszej szkoły – Przemysław Dzida z klasy 7b.

Samorząd szkoły

Dzień Komisji Edukacji Narodowej