Sobotnie romansowanie z twórczością Mickiewicza!

Skoro tylko przebrzmiały echa pierwszego dzwonka, nadszedł doskonały czas nie tylko na kolejną porcję wiedzy, ale także i na rozwijanie naszych zdolności i poszerzanie horyzontów. Doskonałą ku temu okazją była sobotnia impreza plenerowa w parku zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chybiu, w której – mimo weekendowej laby – chętnie wzięła swój udział rozmiłowana w języku polskim grupa ósmoklasistów.

W tym roku w ramach Narodowego Czytania odbywającego się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej na warsztat zostały wzięte ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Okazało się, że nasi uczniowie całkiem sporo pamiętają jeszcze z ubiegłorocznych lekcji poświęconych tej tematyce, ba! – zdobyli się także na odwagę i zaraz po swojej nauczycielce – przeczytali przed zgromadzoną publicznością ,,Świteziankę”, ,,Lilije” oraz ,,Panią Twardowską”. W przerwie pomiędzy czytaniem wszyscy raczyli się pysznymi babeczkami, próbowali rozwikłać znaczenia archaicznych już słów z twórczości wieszcza, a nawet samodzielnie tworzyli romantyczne wianki, które z powodzeniem mogłyby zdobić głowę prawdziwej Świtezianki.

Gorąco dziękujemy Gminna Biblioteka Publiczna w Chybiu za nietuzinkową organizację tego wydarzenia czytelniczego, dzięki któremu ukonstytuował się w naszej szkole prawdziwy fanklub mickiewiczowskiej twórczości😊.

Archipelag Skarbów