Konkurs ortograficzny

Błędy ortograficzne ujarzmili i w naszej szkole zwyciężyli!
Końcem marca z zawiłymi meandrami polskiej ortografii zmierzyli się śmiałkowie z klas 4-8. W finałowym tekście poznali pewną Honoratę, która chciała przezwyciężyć swój zły humor i chandrę między innymi poprzez konsumpcję drożdżówki z dżemem żurawionowo-porzeczkowym, a także owoców zanurzonych w lśniącej frużelinie😊….
Wyniki tych arcyciekawych zmagań poznaliśmy w ostatnich dniach kwietnia. W kategorii uczniów klas czwartych i piątych na podium stanęli: Marzena Pollak z kl. 4a (I miejsce), Zuzanna Kajstura z kl. 5a (II miejsce) oraz Anna Bura z kl. 4a (III miejsce). Z kolei w grupie starszej w czołówce uplasowali się: Karolina Krymiec z kl. 8 (I miejsce), Zofia Kusz z kl. 6b (II miejsce) oraz Alicja Nocoń z kl. 7a (III miejsce).
Wszyscy wyróżnieni w konkursie otrzymali drobne upominki, zaś najlepsze z najlepszych, czyli Marzena Pollak i Karolina Krymiec zdobyły unikatowe statuetki, które z pewnością będą dla nich miłą pamiątką tych ortograficznych potyczek i dowodem na to, że o ortografię warto i trzeba dbać!🥰

>>LINK<<