II miejsce 🏆w finale okręgowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.🚴‍♀️🚴‍♂️

W czwartek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mazańcowicach odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 🚴‍♀️🚴‍♂️Powiat cieszyński reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mnichu (grupa I) i Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustroniu (grupa II). W okręgowych zmaganiach walczyło razem 10 drużyn. Zacięta rywalizacja uczniów rozpoczęła się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego z Bielska – Białej i Cieszyna.👮‍♂️👮‍♂️ Turniej kończył się zaprezentowaniem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniał ratownik z bielskiej grupy PCK pan Janusz Głaz.
W klasyfikacji końcowej I miejsce w obu grupach przypadło szkole gospodarzy z Mazańcowic natomiast placówki naszego powiatu uplasowały się na zaszczytnym kolejnym miejscu. SP MNICH grupa I – miejsce II, SP 2 USTROŃ grupa II – II miejsce. Tym samym z pucharem w ręku kończymy tegoroczny Turniej BRD i szykujemy się na przyszły rok. Drużynie z Mazańcowic życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za godne reprezentowanie naszego okręgu w półfinale ogólnopolskim.

MAJOWE ŚWIĘTA