Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole. Zachęcamy klasy starsze do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa klimatu i środowiska, na której odbędą się w dniu 22.04.2021 ciekawe webinarium. Start o godz.12.00.
Uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi nauczycielami będą poruszać temat na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.
W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania”
Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami.
Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R:
· odmawiaj (refuse),
· ograniczaj (reduce),
· wykorzystaj ponownie (reuse),
· recyklinguj (recycle),
· kompostuj (rot). (źródło Wikipedia)
W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs „Drugie życie- sztuka z surowców wtórych”, który idealnie wpisuję się w idę „Zero Waste”.
Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst

Liczba odbiorców
Aktywność