Dzień liczby Pi

Z okazji Dnia Liczby Pi π naszą szkołę odwiedziła ekipa sławnych matematyków. Wśród nich znaleźli się: Pitagoras, Euklides, Albert Einstein oraz Królowa Matematyki 👑 i nauczycielka Hypatia. Na chwilę przenieśliśmy się w matematyczny świat. Nasi wybitni goście zapoznali uczniów z niezwykłą liczbą, która od wieków zachwyca matematyków. Mowa oczywiście o liczbie π, której dzień obchodzony jest 14 marca. Jest to także dzień urodzin Alberta Einsteina. Było więc naukowo, ale też i wesoło, bo sławni matematycy okazali się bardzo dowcipni i przekazali nam sporą dawkę matematycznego humoru😀😀😀. Oprócz wspomnianej wizyty, w naszej szkole odbył się również konkurs matematyczny dla uczniów wszystkich klas. Wyniki już wkrótce!!!
W ramach obchodów Dnia Liczby Pi uczniowie klasy ósmej oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia koła matematycznego pojechali na Uniwersytet Śląski do Katowic, gdzie czekały na nich ciekawe wykłady i warsztaty matematyczne. Były też konkursy, zagadki logiczne, za które uczestnicy zostali odpowiednio nagrodzeni pi-niędzmi💰.

>>LINK<<

Przedszkoliada