Dzień Kolorowej Skarpetki

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. 😊Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Dzisiaj w naszej szkole nie brakowało atrakcji. Oprócz tradycyjnego obrzędu przywitania wiosny, 🌸solidarnie założyliśmy dwie różne, kolorowe skarpetki.🧦 Na korytarzach zrobiło się kolorowo i bardzo wiosennie.
Kolorowe skarpetki🔴🟠🟡🟢🟣 to symbol solidaryzowania się z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z tym zaburzeniem.
Przez cały dzień była możliwość przejścia się po czerwonym dywanie w skarpetkach oraz zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. 🧦👒📸 W salach lekcyjnych prowadzone były warsztaty🧤🖍🖌 uświadamiajace uczniom jakie trudności i z czym muszą radzić sobie dzieci z Zespołem Downa. Natomiast na przerwie obiadowej uczniowie mogli wysłuchać z głośnika📢 historii 10 skarpetek z książki Justyny Bednarek ” Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

>> LINK <<