Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym dniu zastanawiamy się nad sytuacją tych Osób i w sposób szczególny sprzeciwiamy się wszelkim objawom dyskryminacji w codziennym życiu. Poczucie odrzucenia, brak zrozumienia, czy okazywanie niechęci przynosi wiele smutku i bólu. Uzmysławiamy sobie, jak ważne dla każdego człowieka jest poczucie bycia akceptowanym, jak ważne jest uznanie wszystkich jego praw. Ten dzień skłania nas również do refleksji nad własnym życiem. Czy dbamy w sposób wystarczający o osoby z niepełnosprawnością z naszego otoczenia? Czy okazujemy im szacunek i przyjmujemy ich do własnego życia bez uprzedzeń?

Uczniowie, Dyrekcja i wszyscy pracownicy naszej szkoły z okazji obchodów Dnia Godności- składają wszystkim tym Osobom serdeczne życzenia, spełnienia wszystkich pragnień, marzeń, zrozumienia i odnalezienia szczęścia w życiu osobistym.

Poniżej prezentujemy galerię wykonanych prac i kierowanych od uczniów życzeń- z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Mamy