Biblioteka dzieciom

W ostatnim czasie biblioteka szkolna podejmowała szereg inicjatyw związanych z promocją czytelnictwa wśród uczniów. Pierwszą z nich była akcja #TerazCzasNaCzytanie, która polegała na poinformowaniu uczniów o zaletach czytania, przesłaniu im linków do ciekawych stron dotyczących książek i czytelnictwa oraz zachęceniu do czytania w wolnym czasie. Podczas tej akcji młodsi uczniowie wykonywali ilustracje do czytanych książek, a starsi selfie z książką.

Kolejną propozycją był konkurs z okazji Dnia  Książki i Praw Autorskich. Starsi uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii książki i praw autorskich a młodsi rozwiązywali quiz „ Czy znasz bajki i baśnie?”.

Biblioteka propaguje czytelnictwo również przy okazji różnych świąt i wydarzeń wysyłając uczniom ciekawostki, quizy, podpowiadając literaturę i zachęcając do rozwoju zainteresowań. Okazją do tego typu działań były m.in.: Międzynarodowy Dzień Teatru, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Prima Aprilis, Światowy Dzień Zdrowia, Dzień Ziemi i Majowe Święta.

Realizowane są również tematy z edukacji czytelniczej dotyczące książki obrazkowej, Teatrzyku Kamishibai, lektur , wyszukiwania informacji potrzebnych do nauki, Nomofobii i radzeniu sobie ze stresem.

W oczekiwaniu na uczniów:)

Jaką szkołę wybrać?