„Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Umberto Eco

mgr Liliana Nowak
czynna:
poniedziałek        08:00 – 09.50  oraz 12.30 – 14:30
wtorek                   08:00 – 08:45 oraz 10:45-14:00
środa                     09:50 – 14:30
czwartek               08:00 -08:55 oraz 10:45 – 14:00
piątek                    07:10 – 09:40 oraz  12:30- 14:00

Biblioteka to wyjątkowe miejsce w naszej szkole. Do dyspozycji czytelników jest około 11,5 tysiąca książek zgromadzonych w działach: lektury, baśnie i bajki, książki obyczajowe , przygodowe, fantastyczne i naukowe oraz czasopisma.

W tym roku szkolnym zmuszeni jesteśmy wprowadzić nowe zasady korzystania z księgozbioru – szczegóły znajdziecie w regulaminie biblioteki (tutaj)

W życie naszej biblioteki na stałe wpisały się już konkursy i akcje promujące czytelnictwo mamy nadzieję, że i w tym roku uda się je przeprowadzić:

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  • Dzień Głośnego Czytania
  • Escape Room
  • Dzień Kubusia Puchatka
  • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
  • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
  • Kiermasze taniej książki

Na bieżąco prowadzona jest statystyka wypożyczeń w poszczególnych klasach. W każdym miesiącu wyłaniana jest grupa najlepszych czytelników, którzy na koniec roku szkolnego biorą udział w finale. Najlepsi z nich otrzymują tytuł Czytelnika Roku oraz nagrody książkowe.

Biblioteka współpracuje z lokalnymi instytucjami, m.in. z Biblioteką Publiczną w Chybiu i Przedszkolem Publicznym w Mnichu oraz hurtowniami i wydawnictwami mającymi atrakcyjne i ciekawe oferty.

Już wkrótce wszystkie książki będą zapisane w programie Mobibiblioteka, który ułatwi korzystanie z księgozbioru. Tradycyjne karty czytelnika i karty książki zostaną zastąpione kodami cyfrowymi.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki!